Тел. (057) 737-24-36м. Харків, вул. Плеханівська, 79 E-mail: kolleg@kharkov.ukrtel.net


 
 
Дистанційне завдання для студентів  1-2 курсів, 3-4 курсів
на період з 26.03.2020 – 01.04.2020 року.
 
1-2курс
Виконання реферату на тему: “Фізична культура як засіб здорового способу життя”.
Рекомендації до написання реферату:
1. Оформлення:
Реферат до 10 сторінок. Складається з титульного аркушу, змісту, одного розділу, висновку (формувати самостійно), списку джерел інформації.
2. Оцінювання: від 1-12 балів.
3.Реферат висилати на електронну пошту: lena_berestova@ukr.net                          
 
3-4курс
Виконання реферату на тему: “Самостійні заняття фізичним вихованням у студентів”.
Рекомендації до написання реферату:
1. Оформлення:
Реферат до 10 сторінок. Складається з титульного аркушу, змісту, двух розділів (в другому розділі – комплекс вправ), висновків (формувати самостійно), списку джерел інформації.
2. Оцінювання: від 0-1 балів.
3.Реферат висилати на електронну пошту:  lena_berestova@ukr.net    
 
Викладачі фізичного виховання бажають  всім здоров’я.
“В здоровому тілі – здоровий дух”.
 
 
Дистанційне завдання для студентів  1-2 курсів, 3-4 курсів
на період з 02.04.2020 року – 24.04.2020 року.
 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо організації освітнього процесу
з фізичної культури та фізичного виховання
в умовах дистанційного навчання

Організація дистанційного навчання з фізичної культури (1-2 курс) та фізичного виховання (3-4 курс)

Під час карантину ефективним буде проведення студентами самостійних занять фізичними вправами в умовах, у яких мешкає студент (під час карантину заняття проводяться вдома або в гуртожитку).
Ці заняття надають можливість оволодіти цілим рядом рухових умінь та навичок, які непередбачені програмою з фізичного виховання, розширити діапазон рухових дій.
До основних форм самостійних занять відносять:

  • ранкову гігієнічну гімнастику (виконують кожного дня);
  • фізичні вправи протягом дня (виконують 2-3 рази на день – кожного дня);
  • тренувальні заняття (2-3 -4-6 разів на тиждень).

Ранкова гігієнічна гімнастика входить в розпорядок дня в ранковий час після пробудження від сну.
В комплекс ранкової гігієнічної гімнастики слід включати вправи для всіх груп м’язів, вправи на гнучкість і дихальні вправи.

Методичні вказівки. Не рекомендується виконувати вправи статичного характеру, зі значними обтяженнями, на витривалість (наприклад, тривалий біг до втоми).
При складанні комплексів та їх виконанні рекомендується фізичне навантаження на організм підвищувати поступово, з максимумом у середині чи в другій половині комплексу.
Кожну вправу слід починати в повільному темпі й з невеликою амплітудою рухів з поступовим її збільшенням. Між серіями з 2-3 вправ (а для силових вправ – після кожного) виконуються вправи на розслаблення або повільний біг (20-30 с).
Дозування фізичних вправ, тобто збільшення або зменшення їх інтенсивності, забезпечується зміною амплітуди рухів, прискоренням або уповільненням темпу, збільшенням або зменшенням числа повторень вправ, включенням в роботу більшого або меншого числа м’язових груп, збільшенням або скороченням пауз для відпочинку.
Комплекс вправ ранкової гігієнічної гімнастики повинен підбиратися з урахуванням стану здоров’я, віку, статі, фізичної підготовленості, умов місця занять. Крім того, при складанні та проведенні комплексу необхідно дотримуватися певної послідовності. Рекомендується наступна послідовність вправ.

  1. Вправи у потягуванні. При проведенні ранкової гігієнічної гімнастики в умовах парку, лісопарку і т. п. краще почати заняття з ходьби або малоінтенсивного бігу.
  2. Вправи для м’язів шиї (нахили, повороти, кругові рухи) і верхнього плечового поясу (згинання, розгинання; ривки, кругові рухи).
  3. Вправи для м’язів тулуба (нахили, повороти, кругові рухи тазу).
  4. Вправи для м’язів ніг (махові рухи, відведення в сторону, назад, випади, присідання).
  5. Вправи загального впливу (стрибки, підскоки, вистрибування).
  6. Вправи на розтягування, розслаблення, дихальні вправи.

На малюнку 1 приклад ранкової зараядки № 1.
Тривалість ранкової зарядки 10-25 хвилин.

Приклад №2 . Комплекс вправ ранкової гімнастики

1. Ходьба на місці високо піднімаючи коліна 25-30 с.
2. В.п – О.С. 1-3 Ліву на крок в бік, три круга руками на зовні н. В. п. Те саме з кроку правого. Повторити 4-6 разів Т.П.
3. 10-15 стрибків з однієї ноги на другу, розслаблені руки внизу. Ходьба уповільненим темпом 15-20 с.
4. В.п. – О.С. 1-3 другою назад, руки вверх пружинний нахил в перед, руками доторкнутись підлоги. Голову не впускати ч. В. п. Повторити 4 6 разів Т.П.
5. В.п. – стійка, ноги на ширині плеч, руки поставити на пояс. 1-2 перенести вагу тіла на праву ногу. Повторити 8-10 раза Т.С.
6. В.п. – О.С. праву ногу витягнути вперед на носок, невеликий нахил назад, руки вверх. 2-3 праву ногу опустити на всю сторону стопи, передати на неї всю вагу тіла з невеликим нахилом прямим тілом вперед. Розслабити м’язи лівої ноги, руки опустити. ч. В.п. Те саме з другої ноги повторити по 4-6 раз Т.П.
7. В.п. – О.С. притримуючись правою рукою за опору ліву руку на пояс. 1 мах лівою в середину. 2 махи вліво. Те саме правою повторювати по 4-6 раз Т.П.
8. В.п. – О.С. 1 – напів присядки з поворотом тіла наліво, руки в сторони. 2 – випрямитись руки вверх. 3-4 те саме з поворотом на право. Повторити по 4-6 раз. Т.С.
9. В.п. – О.С. 1 – праву на крок в сторону, руки в сторони долоні доверху. 2 – долоні зжати в кулаки із силою зігнути до плеч. 3-4 приставити праву ногу, руки випрямити і вільно впустити. Те саме в другу сторону. Повторити по 4-6 раз Т.С.
10. В.п. – О.С. 1 – праву руку вверх, ліву в сторону, 2 – поміняти положення рук. 3 – ліву руку в сторону. 4 – руки опустити вниз і потрясти долонями. Повторити 4-6 раз. Т.С.
11. В.п. – О.С. 1 – праву ногу всторону на носок руки за головою. 2 – підняти руки вверх. 3 – ліву ногу всторону на носок, руки приставити до плеч. 4 – В.п. – руки опустити вниз. Те саме тільки ліву на носок. Повторити по 3-4 рази Т.С.
12. В.п. – О.С. 1-2 руки за голову. Стати на носки, протягнути і відвести лікті назад. 3 – стати на ступні лікті вперед. 4 – руки вниз з невеликим нахилом вниз – вперед. повторити 4-6 раз Т.С.
Умовні позначення.
Т.С. – темп середній – 8 повторний за 32 с.
Т.П. – темп повільний – повторний за 45 с.
В.п. – вихідне положення.
О.С. – основна стійка.

Ранкова гігієнічна гімнастика може поєднуватися з самомасажем і загартовуванням організму. Відразу ж після виконання комплексу зарядки рекомендується зробити самомасаж основних м’язових груп ніг, тулуба і рук і виконати водні процедури з урахуванням правил і принципів загартовування.
Фізичні вправи протягом дня забезпечують попередження стомлення, сприяють підтримці працездатності тощо. Вправи виконуються в перервах між заняттями з інших предметів.
Зазвичай це прості загальнорозвивальні вправи (нахили, повороти, кругові рухи голови, кругові рухи в плечових, ліктьових суглобах тощо); ізометричні (максимальна напруга і розслаблення м’язів кистей, рук, ніг, тулуба); спеціальні для м’язів очей (рухи очей вправо-вліво, вгору-вниз, кругові рухи).
Тривалість 5-10 хвилин.
Тренувальне заняття.
Вибір кількості занять в тиждень, залежить в значній мірі від мети самостійних занять. Для підтримки фізичного розвитку на досягнутому рівні досить займатися двічі на тиждень; для його підвищення – не менше трьох разів, а для досягнення помітних результатів – 4-5 разів на тиждень і більше.
Тренуватися потрібно через 2-3 години після прийому їжі. Не рекомендується тренуватися вранці натщесерце, відразу після сну, а також пізно ввечері.
Тренувальні заняття, як правило, носять комплексний характер, тобто повинні сприяти розвитку всього комплексу фізичних якостей, а також зміцненню здоров’я та підвищенню загальної працездатності організму. Спеціалізований характер занять вимагає індивідуального підходу і попередньої підготовки, тобто спеціального добору тренувальних засобів, навантажень, місця і часу занять, консультацій з фахівцями.
Самостійні тренувальні заняття проводяться за загальноприйнятою структуру: підготовча (розминка), основна (основні вправи – віджимання, присідання, ходьба) і заключна (вправи на гнучкість та дихальні вправи) частини.
Тривалість тренувань (30-45 хвилин).

Під час самостійних занять фізичними вправами студентам варто слідкувати за самопочуттям через самоконтроль. Самоконтроль – це регулярне спостереження людини за станом свого здоров’я і фізичного розвитку та їх змінами під впливом занять фізичною культурою і спортом. Він дозволяє людині, яка займається фізичною культурою, оцінювати ефективність занять, дотримуватися правил особистої гігієни, режиму тренувань, загартування. Самоконтроль, який проводиться регулярно, допомагає аналізувати вплив фізичних навантажень на організм, що дає можливість правильно планувати і проводити заняття фізичними вправами. Самоконтроль під час самостійних занять використовується з метою оцінки: ● рівня фізичного стану; ● інтенсивності та адекватності засобів оздоровлення, що використовуються; ● ефективності оздоровчих занять. Самоконтроль у процесі оздоровчих занять фізичними вправами дозволяє оцінити терміновий, відставлений та кумулятивний тренувальні ефекти. У процесі систематичного самоконтролю ведеться спеціальний щоденник. Він включає в себе як прості суб’єктивні показники (сон, апетит, настрій, бажання тренуватися та інші), так і дані об’єктивних показників (ЧСС, маса тіла, частота дихання, кистьова динамометрія тощо). Для самоконтролю рекомендується вести щоденник занять фізичними вправами.

Тренувальні вправи (основна частина) для студентів 1-2 курсів.
1 вправа. Програма віджимання від підлоги. (дівчата виконують стоячи на колінах) (кількість разів).

2 вправа. Програма присідання. (кількість разів)

3 вправа. Програма оздоровчої ходьби (в хвилинах)

Тренувальні вправи (основна частина) для студентів 3-4 курсів.

1 вправа. Програма віджимання від підлоги. (дівчата виконують стоячи на колінах) (кількість разів).

2 вправа. Програма присідання. (кількість разів)

3 вправа. Програма оздоровчої ходьби (в хвилинах)

4 вправа. «Планка» (в секундах)