Всесвітній день метрології – Міжнародне професійне свято метрологів, яке святкується 20 травня. У цей день в 1875 році представниками сімнадцяти країн була підписана Метрична Конвенція, яка визначає основу для глобального співробітництва в метрології та в її промисловому, комерційному та соціальному застосуванні. Тим часом, метрологія зародилася в далекій давнині та по словоутворенню означає «наука про виміри». Метрологія проникає в усі науки та дисципліни, які мають справу з вимірюваннями та є для них єдиною наукою.

Засновником метрології для багатьох слов’ян є Д. І. Менделєєв.

Викладачі циклової комісії метрології та стандартизації разом зі студентами спеціальності «Механічні вимірювання» підготували та провели конференцію присвячену Всесвітньому дню метрології.

Презентації та доповіді були підготовлені студентами груп МВ 101 та МВ 201 за темами:

– Хто такі метрологи?

– Історичні факти метрології.

– Метрологія від давнини до сьогодення.

– Метрологія та стандартизація – моя майбутня професія.

– Метрологія та медичні прилади.

– Метрологія та митниця.

– Метрологія та контроль якості води.

– Метрологія в медицині.

– Спортивна метрологія.

– Дозатори рідин та сипких матеріалів в медицині.