Студенти разом з викладачами циклової комісії «Механічні вимірювання» провели конференцію до Всесвітнього дня вишиванки, що була присвячена українській родині та родоводу.
Вишиванка – символ приналежності до роду та нації, ознака українськості, яка вирізняє українця у багатомірному, багато вбраному глобалізованому світі, це наш етнічний бренд.
Під час конференції були розглянуті презентації та відеоматеріали. Аналіз символіки орнаментів і символізм кольорів у вишивці давніх українців дозволив всім учасникам визначити з якої області походять візерунки на їх власних вишиванках і що вони означають.
Символізм кольорів у вишивці давніх українців:
Червоний свідчив про життєдайну енергію сонця, кохання, радість землі. Чорний – в жодному разі не колір смерті чи жалоби, як ми звикли вважати, швидше навпаки: пращури наділяли його магією життєвої сили рідної землі, він уособлював безліч таємних знаків і закликів до родючого ґрунту, що забезпечував урожай і достаток. Відповідно, дослідники вважають, що білий колір символізує світло і високодуховність, синій – холод і воду (є дуже часто антиподом червоному), жовтий – відображає свободу та щастя. Щодо зеленого кольору, то він є найулюбленішим серед українців після чорного і червоного. Він символізує ріст і розвиток, прагнення життя і молоду, дужу силу. Коричневий у вишивці ототожнюється із засіяною ріллею, а сірий – з рівновагою та здійсненням бажань.
Конференція проводилась в програмі Zoom. Користувачі під час конференції користуватись сервісом на комп’ютері, на планшеті та мобільному. Щоб студенти та викладачі могли приєднатись до відеоконференції всім учасникам було надіслано посилання з ідентифікатором конференції.