Тел. (057) 737-24-36м. Харків, вул. Плеханівська, 79 E-mail: kollegmb@ukr.net


 
 

Як чудово бачити посмішки дітей та чути їхній сміх, адже саме в дитинстві все здається райдужним та позитивним. Кожен малюк має право бути щасливим. Здорові та радісні діти – запорука кращого майбутнього для кожної країни. Слід пам’ятати, що незважаючи на будь-який свій вік, дитина вже є особистістю. Всесвітній день дитини запровадила ООН. Його основною ціллю є повноцінний розвиток дитини, залучення до повноцінного суспільного життя. Вже не раз було доведено, що від якості дитячих років залежить усе подальше життя. Щорічно Всесвітній день дитини святкують 20 листопада.

ЯК ВИНИКЛА ІДЕЯ ВІДЗНАЧАТИ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ?

Цей день був заснований у 1954 році та відзначається 20 листопада кожного року, маючи на меті сприяння міжнародному згуртуванню щодо покращення добробуту малюків та підлітків.

20 листопада – важлива дата, оскільки  в 1959 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини. Також 20 листопада в 1989 році  Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про права дитини. Починаючи з 1990 року одночасно з Всесвітнім днем дітей також відзначають річницю дня прийняття Генеральною Асамблеєю ООН як Декларації, так і Конвенції про права дітей.

Матері та батьки, вчителі, медсестри та лікарі, урядовці та активісти громадянського суспільства, релігійні та громадські авторитети, корпоративні магнати та медіа-професіонали, а також молоді люди та самі діти можуть зіграти важливу роль у введенні Всесвітнього дня дітей до їхнього життя, суспільства, громади та нації.

Всесвітній день дітей пропонує кожному з нас точку опори для відстоювання та зміцнення прав дітей, перетворюючи їх на діалоги та дії, які створять кращий світ для дітей.

СТАТИСТИЧНІ ДАНІ

  • Близько 1,5% всього дитячого населення України проживають в інтернатах, проте тільки 8% з них є сиротами – інші  92% мають біологічних батьків.

В Україні в 2019 році народжуваність знизилась до мінімального рівня в історії – 74 дитини на 10000 осіб населення.

ЦІКАВІ ФАКТИ

  • Педіатри та вчені впевнені, що реклама негативно впливає на несформовану психіку дитини. Тому у Швейцарії було прийнято закон, згідно з яким у рекламних роликах не повинно бути звернень до дітей до 12 років. 
  • Великі тирани та диктатори Наполеон, Гітлер, Цезар та Муссоліні народилися з прорізаним зубом. Психоаналітики вважають, що біль під час грудного вигодовування викликав у матері негативні емоції, знижував прояви любові та змушував відштовхувати немовля. Така недокоханість у ранньому дитинстві призводила до бажання владарювати світом.
  • До 2016 року у зв’язку з перенаселеністю у Китаї батькам було заборонено мати більше одного малюка. Щоб мати спадкоємця роду, більшість пар прагнули до народження хлопчика, перериваючи вагітність у разі, коли УЗД визначало дівчинку. Результатом цього стало зниження кількості жінок на 7%. 
  • У Кореї вважають, що дитина при народженні вже має вік 9 місяців. Тобто враховується час, коли вона перебувала в утробі матері. Тому при відсутності фізичної різниці, корейські діти є старшими від своїх однолітків.
  • Виробники конструктору «Лего» додають у пластмасу речовину, яка дозволяє швидко виявити деталі при рентгенографії. Це робиться для того, щоб легко знайти частину конструктору, якщо дитина її проковтне. 

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ В ІСТОРІЇ

  • 1954

В 1954 році був заснований День захисту дітей.

  • 1959 20 листопада

Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини.

  • 1989 20 листопада

Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про права дитини.

  • 1990

Одночасно з Всесвітнім днем дітей також починають відзначати річницю з дати прийняття Генеральною Асамблеєю ООН як Декларації, так і Конвенції про права дітей.

ЧАСТІ ПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ ПРО ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ

Як часто у світі народжуються діти?

Кожні три секунди у світі народжується дитина.

Яка етимологія слова «дитина»?

Слово діти походить від давнослов’янського слова dětь, що в свою чергу походить від ще давнішого слова, яке означало “той/та, якого годують груддю”. Порівняйте з латинським «infans», що означає «не в змозі говорити».

Хто має найбільше дітей у світі?

340 дочок і 548 синів мав султан Ісмаїл із Марокко, який правив в 17-18 ст.

Як виховати щасливу дитину?

Однозначної відповіді на це питання, звичайно, немає. Проте, психологи рекомендують дотримуватись деяких порад . Серед них виокремлюють так званий власний приклад, адже кожна дитина хоче бути схожою на своїх батьків. Також не варто забувати давати дитині право вибору. Важливо слідкувати за режимом дитини та пам’ятати про вчасну соціалізацію.

ЧОМУ ВАЖЛИВИЙ ЦЕЙ ДЕНЬ? 

Незважаючи на те, що в цей день важливо відзначати всіх дітей, також необхідно повідомити їм про труднощі, з якими щодня стикаються інші діти, наприклад, діти експлуатуються як робітники, проживають в регіонах, де відбуваються армійські конфлікти, або мешкають на вулицях.

В цей день міжнародні організації також закликають школи та вчителів розповідати про реальність менш щасливих дітей у світі. Ідея полягає в тому, щоб діти знали, якими основоположними правами повинні володіти діти у всьому світі, незалежно від їх громадянства, походження чи соціального стану.

Велику увагу потрібно надавати освіті, оскільки діти, які не відвідують школу, часто є найбільш вразливими, а потім можуть пережити труднощі та жахи дитячої праці та армійських конфліктів.

В будь-якому випадку, свято дає чергову можливість привернути увагу високопосадовців до нагальних питань щодо покращення життя та розвитку кожної дитини.

ВАЖЛИВІСТЬ ОСВІТИ

Незважаючи на певний досягнутий прогрес у рівні залучення дітей до освіти, багато дітей все ще не можуть ходити до школи через різні причини, а у багатьох освітніх закладах по всьому світу відсутні пункти водопостачання та навіть туалети.

Деякі діти не відвідують школу через те, що вони можуть розмовляти мовою, яка не використовується в школах, а отже відмінності в мові, релігії та походженні все ще є перешкодами, з якими зустрічаються діти.

Наприклад, в деяких країнах світу освіта дівчат не цінується, оскільки суспільство покладає на них функції, які не потребують освіти. Це призводить до того, що більшість дівчат не можуть відвідувати школу і змушені вступати в шлюб у молодому віці. З іншого боку, в деяких суспільствах хлопчики повинні працювати замість того, щоб продовжувати своє навчання в підлітковому віці.

 

 

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *