Тел. (057) 737-24-36м. Харків, вул. Плеханівська, 79 E-mail: kollegmb@ukr.net


 
 

25.05.2023 року в рамках педагогічного клубу «Пошук» за підтримки Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної (військової) адміністрації для педагогічних працівників проведено семінар-практикум (онлайн та оффлайн) на тему «Тимбілдинг, як ефективний педагогічний метод роботи зі студентським колективом».

У даний час традиційна модель освіти потребує реформування. Існує одностайна думка, що «навчання» не є синонімом запам’ятовування, тому що зараз важливою є не стільки передача знань, скільки допомога в їх придбанні та швидкому опануванні у професійній діяльності.

Вміння працювати в команді, ефективно використовувати всі канали комунікації – запорука сприятливого психологічного клімату в колективі. Командоутворення – складний та клопітний процес, що передбачає використання наукових підходів та високий рівень зацікавленості всіх учасників освітнього процесу.

Сьогодні, коли студенти знову навчаються дистанційно, важливо нагадувати їм, що вони не самі. Ми всі разом, ми – спільнота. Якщо при очному навчання студенти щоденно бачаться та спілкуються, то зараз вони можуть почуватися ізольовано. Адже онлайн хоча і дає багато можливостей, але особисте спілкування дозволяє відчувати, що група – це команда, яка злагоджено працює за будь-яких умов.

Особливо важливо відчувати дружню підтримку зараз, під час війни.

Викладачі Харківського машинобудівного фахового коледжу поділилися досвідом використання елементів тимбілдингу на заняттях, в виховній діяльності зі студентами та в роботі своїх циклових комісіях (доповідачі: Савєльєва Т.А – заст.директора з навч.роботи, Ністратова Є.І., Васильчук С.М., Кононова Т.Г., Алексенко С.М., Якшина Л.О., Дон Є.Ю.).

Викладачам та гостям семінару було запропоновано виконати   вправу «Крок до взаєморозуміння» для налагодження позитивної атмосфери в колективі.

                              

                                             

 

Формування команди педагогів та студентів – це можливість якісно змінити існуючу систему освіти, вибудувати найбільш продуктивну форму організаційної взаємодії, забезпечити ефективність діяльності й підвищити в майбутньому конкурентоспроможність випускників.

 

 

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *