Кожного року 21 лютого весь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Не стояли осторонь і ми. Понад 80 студентів І, ІІ і ІІІ курсів були присутні на заході, організованому Департаментом науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, і слухали лекцію про історію свята та про витоки нашої мови.
Також цього дня викладачі комісії Міщирікова Л.О., Бурлака Г.В. узяли участь у роботі ІV Всеукраїнської науково-практичної конференції «Мова та література у вимірах сьогодення: мовознавчий та лінгводидактичний аспекти».
Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.
Ліна Костенко
Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила з 26 жовтня по 17 листопада 1999 року в Парижі.
Українська мова – одна з найкрасивіших мов у світі. Так уважаємо не лише ми, українці, а й жителі інших країн. Так, наприклад, на мовному конкурсі в Італії її визнали другою за мелодійністю мовою світу після італійської. А 1934 року в Парижі українська мова ввійшла до трійки найкрасивіших мов світу.
Факти про українську мову
- Сучасна українська мова має близько 256 тисяч слів і багата на синоніми.
- Українська мова, за різними даними, посідає двадцять п’яте або тридцять друге місце за кількістю носіїв серед найпоширеніших мов у світі. Для 36-37,5 мільйонів осіб українська мова є рідною.
- Дослідники довели, що багато українських слів і мовних коренів були поширені ще в часи трипільської культури, про що свідчать топографічні назви, народні пісні сонцепоклонницьких часів і значний слід у давньоіндійській мові.
- Осередком літературної української мови дослідники вважають Полтавщину та Чернігівщину.
А коли солов’їною заговориш ти???
Циклова комісія філологічних і суспільно-правових дисциплін